Forumul cevabun.ro - "gusturile se discuta"
Decembrie 14, 2018, 03:37:26 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Pastile de slabit  (Citit de 14248 ori)
indy
Începător
*

Vezi Profilul
« : Iulie 14, 2010, 07:26:39 »

arunc si eu o intrebare pentru domnisoarele si doamnele de pe forum si, de ce nu, si pentru domni:

Ati incercat pastile de slabit? Functioneaza? si daca da, care din ele? Exista efecte adverse la pastilele de slabit?
Memorat
mia
Junior
**

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #1 : Iulie 15, 2010, 03:39:47 »

delicat subiectul  Zâmbet

sunt foarte multe pastile pentru slabit, ca sa insir numai cateva:
- pinoslim
- acai berry
- Capsula de slabit Arpfarm
- super slim
- Herballife
- Lipostop

etc

nu cred ca exista un raspuns universal de genul pilula x functioneaza sau nu pentru ca fiecare dintre noi are un alt tip de metabolism.
in ceea ce priveste efectele secundare, exista ! si sunt destul de multe. Iarasi, si aici depinde mult de metabolism si sanatatea persoanei care ia pastilele

eu am incercat herballife si pot spune ca NU O SA MAI INCERC ALTCEVA EVER!!! si nici herballife, desigur  Rânjet
Memorat
tammy
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 15, 2010, 07:28:42 »

sunt foarte multe feluri de pastile de slabit dar nu exista pastile minune
isi fac efectul pe termen scurt si apoi pui la loc sau poate chiar mai mult
cred ca cel mai bine ar fi sa nu iei pentru ca nu producatorii sunt aproape necunoscuti si nu prea scriu nici ce contin nici ce efecte secundare au
stiu cateva persoane care au slabit cu superslim dar au dat in depresii si lipsa de calciu si magneziu - le taia foarte tare pofta de mancare, e adevarat, dar dupa ce s-au lasat au luat kg la loc

poti sa iei batoane de slabit mai bine, din alea cu caritin dar si alea functioneaza daca nu mananci decat batoane si o salatica ceva  Zâmbet
Memorat
verona
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 19, 2010, 11:37:53 »

NORMOPONDEROL V - asta am luat io cu ceai FIgura tot de slabit
am slabit mult in doar 3 saptamani dar are si efecte adverse pentru ca dupa 3 saptamani orice mancam vomam

pastilele astea nu se gasesc in farmacie se comanda doar d epe net deci e mai bine sa apelezi la un doctor
Memorat
diana26
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 28, 2010, 10:43:50 »

Pt cine vrea sa ia pastile de slabit vedeti ca este un centru de slabit numit Naturhouse in zona Victoriei pe B-dul Nicolae Titulescu nr 39-49 bl 12, este la strada. Tel-0725366841 sau 021.3116700. Acolo e un nutritionist care va recomanda ce sa luati, asta dupa ce va pune pe un cantar special care va masoara retentia de apa, masa de grasime, masa musculara. Analiza si dieta este gratuita daca luati produsul recomandat.Aici a lucrat nutritionistul Dr.Camelia Olteanu, de la dansa stiu. Mi se pare super ideea mai ales ca multi dintre noi inghitim o groaza de tampenii fara sa stim ce efecte au, asa cand ti le recomanda cineva parca poti sta mai linistit. Mi-a mai spus ca produsele sunt din plante, sub forma de siropuri sau fiole care se pun in apa , capsule , budinci.....si sunt de origine spaniola.Eu am facut rost de site-ul lor pt cine e interesat sa vada ce e acolo: www.franciza-naturhouse.ro

Succes!!!
Memorat
madalina
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 28, 2010, 02:39:12 »

diana, stii pe cineva care a luat pastile din astea din plante si a slabit? ca m-ar interesa sa stiu si cat sunt de eficiente mai ales pe termen lung

daca ma poti ajuta cu acest raspuns as aprecia

merci mult
Memorat
dianaR
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : August 19, 2010, 10:20:38 »

sunt total impotriva acestor pastile de slabit!!! toate au contraindicatii si efecte secundare oricat ar incerca poroducatorii sa zica altfel

daca nu e vointa nu se prea poate slabi iar solutiile minune dau rezultate doar pe termen scurt
hai sa fim seriosi - vrem sa slabim si sa mancam prostii si sa ne imbuibam cu grasimi si dulciuri toata ziua??

am auzit de la niste prieteni care au luat niste pastile chinezesti AKAI BERRY ca au amfetamine Șocat asa ca aveti grija ce bagati in gura!
Memorat
bibika
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Septembrie 01, 2010, 09:52:55 »

da, chiar ca sunt total impotriva pastilelor de slabit
si a ceaiurilor de tot felul
am o prietena care si-a distrus total flora intestinala cu ceaiurile alea chinezesti laxative - o tampenie

trebuie sa fim mai atente cand alegem sa slabim pentru ca nu exista pastile minune care sa ne slabeasca si sa ne tina asa daca noi mancam nesanatos
Memorat
verona
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Octombrie 18, 2010, 04:07:26 »

@bibika

da, e usor sa fii improtriva, dar tentatia sa incerci e mare cand ai pb cu greutatea
Memorat
teo
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Ianuarie 16, 2011, 10:07:34 »

daca sunt 100% pe baza de plante pot fi benefice pentru detoxifierea organismului
nu m-as baga la chinezarii si la "miracole" ca n-am vazut inca oameni sa slabeasca peste noapte si sa nu aiba pb dupa
Memorat

Nicio fată fără pește.
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!