Forumul cevabun.ro - "gusturile se discuta"
Mai 25, 2017, 05:04:41 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: 1 [2]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Nutritionisti  (Citit de 50723 ori)
Eva R.
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Mai 24, 2010, 12:39:40 »

anna, poti posta adresa cabinetului doamnei lygia aici pe forum? ca pare promitator ce scrii tu! sa imi zici daca funcitoneaza!!! eu am fost saptamana trecuta la medsana la un nutritionist dar nu m-a impresionat  Nehotărât
Memorat
anna
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Mai 24, 2010, 04:36:40 »

da sigur..dar au fost niste lucruri care nu mi au placut de exemplu..mai multi aveam programare la aceias ora..dar ceilalti aveau pt a schimba dieta...si in particular nu am stat mai mult de 15 min de vb cu ea.dar i am intrebat si pe ceilalti oameni daca sunt multumiti...si au zis ca da ca au slabit mult. cabinetul este la piata victoriei pe starda grigore alexandrescu la un bloc de 4 etaje...interfon 12
Memorat
anna
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Mai 24, 2010, 04:37:37 »

eva r. dar de ce nu te a impresionat acel doctor?
Memorat
Eva R.
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Mai 25, 2010, 11:07:30 »

merci mult de adresa

nu m-a impresionat pentru ca nu mi-a zis mare lucru  Buze sigilate ma asteptam sa ma intrebe care-i faza cu mine, ce fac de obicei etc.

dar as vrea sa incerc si la dna lygia
Memorat
madalina
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Iulie 08, 2010, 12:45:47 »

a tinut cineva cura de mai jos (cred ca se cheama dieta NASA sau ceva asemanator)? functioneaza? si dupa ce trec cele 2 saptamani?

ziua 1
mic dejun 1 ceașcă de cafea + 1 cub de zahăr
prânz 2 ouă fierte(tari) + spanac fiert + 1 roșie
cina 200 gr. (7 oz) friptura de vită +salată cu ulei și suc de lămâie

Ziua 2
prânz 200g șuncă + 1 iaurt natural
cina 200 gr. (7 oz) friptura de vită + salată cu ulei și suc de lămâie

Ziua 3
mic dejun 1 ceașcă de cafea + 1 cub de zahăr + 1 felie de pâine prăjită
prânz 2 ouă fierte tari+1 felie de șuncă+ salata
cina țelină fiartă + 1 roșie + 1 fruct proaspăt

Ziua 4
prânz 2 dl. suc de portocale + 1 iaurt natural
cina 1 ou fiert tare+un morcov mare râs+brânză de casă

Ziua 5
mic dejun un morcov mare ras cu lămâie
prânz 200 g (7 oz) cod fiert cu suc de lămâie+ o linguriță de unt
cina 200 g (7 oz) friptura de vită + salată cu țelină proaspătă

Ziua 6
prânz 2 ouă fierte(tari) + 1 morcov mare râs
cina 1/2 pui + salată cu ulei și suc de lămâie

Ziua 7
mic dejun 1 ceașcă de ceai fără zahăr
prânz NIMIC (beți multă apă…ajută!)
cina 200 g (7 oz) cotlet de miel + 1 mar

Ziua 8
prânz 2 ouă fierte(tari) + spanac fiert + 1 roșie
cina 200 gr. (7 oz) friptura de vită +salată cu ulei și suc de lămâie

Ziua 8
prânz 2-3 felii șuncă + 1 iaurt natural
cina 200 gr. (7 oz) friptura de vită + salată cu ulei și suc de lămâie

Ziua 10
prânz 2 ouă fierte tari+1 felie de șuncă+ salata
cina țelină fiartă + 1 roșie + 1 fruct proaspăt

Ziua 11
prânz 2 dl. suc de portocale + 1 iaurt natural
cina 1 ou fiert tare+un morcov mare râs+brânză de casă

Ziua 12
mic dejun un morcov mare ras cu lămâie
prânz 200 g (7 oz) cod fiert cu suc de lămâie+ o linguriță de unt
cina 200 g (7 oz) friptura de vită + salată cu țelină proaspătă

Ziua 13
prânz 2 ouă fierte(tari) + 1 morcov mare râs
cina 1/2 pui + salată cu ulei și suc de lămâie
Memorat
VIOvio
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Iulie 09, 2010, 11:39:16 »

aaa, evident ca am tinut-o! am slabit mult in alea 13 zile dar dupa am pus la loc  Trist

mi se pare oricum foarte grea...
Memorat

cat mancam nu ne jucam
VIOvio
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Iulie 09, 2010, 11:40:30 »

a, si sa va mai spun despre niste nutritionisti de care am auzit de la amicele mele
http://kilostop.ro/ - E o clinica de nutritie, cica, unde iti fac analiza firului de par si alte analize in detaliu ca sa stabileasca mai apoi ce dieta sa iti dea

eu nu am fost deci nu pot sa zic daca e ok sau nu, dar amicele mele erau mega-incantate
Memorat

cat mancam nu ne jucam
verona
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Iulie 19, 2010, 11:43:52 »

ar mai fi Edi adamescu si toti doctorii de la spitalul malaxa care sunt foarte buni
Memorat
diana26
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Iulie 28, 2010, 10:34:46 »

Eu am fost la Camelia Olteanu  si am ramas placut surprinsa. Se vede ca are experienta si in plus de alta are o oferta speciala, cel putin acum cand am nimerit eu, daca te mai duci cu un prieten platiti doar 100 ron.Eu am aflat intamplator de la o prietena care se duce acolo si am vazut rezultate f bune, tocmai de aia m-am si dus. Asta e adresa pt cine vrea sa se duca. Ea a mai lucrat si la un cabinet numit NATURHOUSE cu produse de slabit , o franciza spaniola ,si din cate am inteles cabinetul de aici este al ei personal. Pt cine vrea sa se duca las adresa:

Cabinet nutritie Camelia Olteanu - Str. Lascar Catargiu nr. 7, et. 1, ap. 3, langa Piata Romana, Telefon:   0744.520.006, Mobil:   0744.520.006
Memorat
verona
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #24 : August 04, 2010, 08:28:54 »

Eu am fost la Camelia Olteanu  si am ramas placut surprinsa. Se vede ca are experienta si in plus de alta are o oferta speciala, cel putin acum cand am nimerit eu, daca te mai duci cu un prieten platiti doar 100 ron.Eu am aflat intamplator de la o prietena care se duce acolo si am vazut rezultate f bune, tocmai de aia m-am si dus. Asta e adresa pt cine vrea sa se duca. Ea a mai lucrat si la un cabinet numit NATURHOUSE cu produse de slabit , o franciza spaniola ,si din cate am inteles cabinetul de aici este al ei personal. Pt cine vrea sa se duca las adresa:

Cabinet nutritie Camelia Olteanu - Str. Lascar Catargiu nr. 7, et. 1, ap. 3, langa Piata Romana, Telefon:   0744.520.006, Mobil:   0744.520.006

si tu cat ai slabit cu ea? in cat timp? mie mi se pare cam scump 100 de ron daca trebuie sa mergi saptamanal
Memorat
dianaR
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #25 : August 19, 2010, 10:18:26 »

o prietena de-a mea care are 1.70 si 49 de kg  Șocat s-a dus la nutritionist pentru a lua in greutate

inteleg ca oricum e destul de dificil cu nutritionistii daca nu sunt buni; unii recomanda regimulri fara sa verifice situatia medicala in amanunt (analize, partea hormonala etc) ceea ce nu mi separe normal

oricum, ea se duce la dr alin popescu si se pare ca merge totul bine
Memorat
bibika
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Septembrie 01, 2010, 10:01:27 »

la noi medicii de nutritie, cel putin cei din spitale si policlinici, sunt specializati pe boli metabolice (diabet de exemplu)
pentru noi fetele care vrem sa slabim si sa mancam sanatos nu prea stiu daca e usor de discutat cu un astfel de medic pentru ca sunt foarte ocupati
daca alegem sa mergem la un nutritionist fara mari specializari in nutritie cum sunt cei care au inceput sa apara peste tot inclusiv in cabinetele de cosmetica  Șocat s-ar putea sa nu primim sfaturi care sa ne ajute sa ne mentinem silueta pe termen lung...
greu!
Memorat
mia
Junior
**

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #27 : Septembrie 09, 2010, 07:09:47 »

la noi medicii de nutritie, cel putin cei din spitale si policlinici, sunt specializati pe boli metabolice (diabet de exemplu)
pentru noi fetele care vrem sa slabim si sa mancam sanatos nu prea stiu daca e usor de discutat cu un astfel de medic pentru ca sunt foarte ocupati
daca alegem sa mergem la un nutritionist fara mari specializari in nutritie cum sunt cei care au inceput sa apara peste tot inclusiv in cabinetele de cosmetica  Șocat s-ar putea sa nu primim sfaturi care sa ne ajute sa ne mentinem silueta pe termen lung...
greu!

da, exact ce ziceam si eu cu luana sahian... ideal ar fi sa gasesti un nutritionist care sa te poata motiva sa schimbi felul in care mananci si  sa poti mentine rezultatele pe termen lung
Memorat
teo
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Ianuarie 16, 2011, 10:06:25 »

am tot citit pe site-uri despre doctorul Horatiu Albu, seful nutritionistilor din Romania
stiu ca e la clinica Promed System prin Dorobanti, vis-a-vis de Perla. A fost cineva ? CUm e?
Memorat

Nicio fată fără pește.
VIOvio
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Mai 26, 2011, 12:45:00 »

e ok! merita sa mergi la el dar se face greu rezervare
Memorat

cat mancam nu ne jucam
Pagini: 1 [2]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!