Forumul cevabun.ro - "gusturile se discuta"
Octombrie 17, 2018, 05:49:21 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Turcia  (Citit de 5552 ori)
bukatarul
Junior
**

Vezi Profilul
« : Decembrie 02, 2009, 10:37:12 »

Cine imi poate da detalii despre preturile la mancare din Turcia? si impresii despre restaurante, servicii etc.
Memorat

bukatarim, bukatarim
cevabun
Administrator
Junior

Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #1 : Decembrie 04, 2009, 10:20:38 »

Date generale despre ce poti manca in Turcia gasesti aici http://www.cevabun.ro/mancalatorii-turcia/. In ceea ce priveste preturile, sunt mari diferente intre restaurante, fie ca vorbim de Istanbul sau de statiunile din Antalya. Preturile sunt mai mici ca in Europa - in Istanbul, de exemplu, un pranz decent costa in jur de 10 euro / persoana (aperitiv, fel principal, o cafea/o bere).
Memorat

Numa' bun de pus pe masa.
bukatarul
Junior
**

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 10, 2009, 11:57:00 »

merci, cevabun! prompt ca de obicei! noi vrem sa mergem la istanbul si am inteles ca mancarea e buna dar nu prea se gaseste alcool fiind o tara musulmana - dar vad ca efes se gaseste!
Memorat

bukatarim, bukatarim
bukatarul
Junior
**

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Octombrie 18, 2010, 04:13:29 »

dat fiind ca am revenit (de ceva timp din turcia/istanbul) va scriu cum a fost

- am mancat bine peste tot dar mai ales la restaurantele mici de familie de pe stradutele laturalnice
- alcool nu se gaseste pe strazile cu moschei, dar bere efes se gaseste cam peste tot desi pare scumpa in comparatie cu mancarea
- am gustat faimoasele sandvisuri cu peste din port dar nu pot sa spun ca m-au convins; oricum, merita incercate pentru spectacol
- pe strada principala de cumparaturi e un fel de impinge tava foarte bun cu mancare gatita excelenta si cu preturi decente

Una peste alta a fost o excursie culinara reusita cu mancare buna si ieftina Face cu ochiul
Memorat

bukatarim, bukatarim
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!