Forumul cevabun.ro - "gusturile se discuta"
Iulie 23, 2019, 03:04:39 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Deserturi de post  (Citit de 7124 ori)
teo
Începător
*

Vezi Profilul
« : Noiembrie 26, 2009, 05:47:07 »

Ajutati-ma si pe mine cu ceva retete pentru deserturi de post ca sunt cu glicemia la pamant  Buze sigilate Retetele de post iti solicita imaginatia dar astea de desert ti-o epuizeaza total. Vreau ceva dulce. Help, help, please, please...
Memorat

Nicio fată fără pește.
cevabun
Administrator
Junior

Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #1 : Noiembrie 27, 2009, 06:01:03 »

Sigur. Se rezolva. Echipa cevabun.ro are in plan o prajitura de post chiar in acest weekend. O sa iti dam de stire pe forum cand e gata.
Memorat

Numa' bun de pus pe masa.
ciocu
Moderator Global
Începător

emanuelciocu
Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Noiembrie 27, 2009, 09:58:49 »

Prăjitura de post a fost postată. Scuze pentru rima involuntară. Rețeta e aici: http://www.cevabun.ro/prajitura-de-post-cu-gem-si-nuci/
Memorat

dac liber
mia
Junior
**

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #3 : Noiembrie 27, 2009, 10:22:01 »

gand la gand cu bucurie! chiar cautasem o prajitura buna de post, iar a voastra arata DELICIOS!!! sunteti siguri ca e de post, nu?  Rânjet Rânjet
Memorat
dianaR
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Noiembrie 29, 2009, 05:53:02 »

cand tin post si mi-e foarte pofta de ceva dulce, imi fac mere la cuptor cu scortisoara si nuci. Iau un mar, il curat de coaja, ii tai cotorul. In scobitura de cotor bag mieji de nuca si scortisoara praf. Bag marul la cuptor si il mananc cald cu frisca vegetala.
Memorat
ALINA
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Noiembrie 30, 2009, 06:45:54 »

se poate face prajitura cu mere rase la cuptor. in aluat inlocuiesti untul cu ulei.
Memorat
bukatarul
Junior
**

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Decembrie 04, 2009, 04:41:41 »

au pus pe site o prajitura de post pe care n-am mai vazut-o nicaieri http://www.cevabun.ro/prajitura-cu-miere-si-vin/. pare delicioasa si interesanta ! cine o incearca primu' sa ne zica si noua Grozav
Memorat

bukatarim, bukatarim
andreik
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Decembrie 22, 2009, 10:41:16 »

au pus pe site o prajitura de post pe care n-am mai vazut-o nicaieri http://www.cevabun.ro/prajitura-cu-miere-si-vin/. pare delicioasa si interesanta ! cine o incearca primu' sa ne zica si noua Grozav

e de vis! am facut-o acum 1 saptamana si e foarte buna. miroase a ... CRACIUN!!!! merita!
Memorat
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!