Forumul cevabun.ro - "gusturile se discuta"
Decembrie 14, 2018, 02:44:24 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Dieta lui Beyonce  (Citit de 7182 ori)
bibika
Începător
*

Vezi Profilul
« : Septembrie 18, 2009, 05:43:05 »

Are cineva dieta lui Beyonce? am citit in multe locuri ca  a slabit 9 kg in 10 zile sau ceva de genul asta si as vrea sa incerc si eu dieta
Memorat
mia
Junior
**

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #1 : Septembrie 20, 2009, 09:02:13 »

Are cineva dieta lui Beyonce? am citit in multe locuri ca  a slabit 9 kg in 10 zile sau ceva de genul asta si as vrea sa incerc si eu dieta

Am citit despre dieta asta. Pe unele site-uri de afara scrie ca a apelat la un regim de detoxifiere care e peste putinta mea  Trist

Se amesteca 3 l de apa cu 1 ceasca de suc de lamaie, 1 ceasca de sirop de artar si 1 lingurita de piper cayenne.
Se bea 8-12 pahare pe zi.  Si atat!!!

Pe alte website-uri am gasit si cateva recomandari de ce sa mananci, dar arata ca o dieta normala cu mic dejun, pranz si cina, dar cu meniu cat de cat normal: gratar, salata etc.
Memorat
bibika
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Septembrie 30, 2009, 01:15:58 »

aha... da, mi se parea mie prea frumos ca sa fie adevarat - sa slabesti asa mult in doar 10 zile. Ma poti ajuta si cu celelalte informatii - ce se mananca in fiecare zi? eu n-am gasit ...
Memorat
mia
Junior
**

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #3 : Noiembrie 06, 2009, 07:07:14 »

aha... da, mi se parea mie prea frumos ca sa fie adevarat - sa slabesti asa mult in doar 10 zile. Ma poti ajuta si cu celelalte informatii - ce se mananca in fiecare zi? eu n-am gasit ...

uite ce am gasit eu:

Meniu detoxifiere:
Bautura de dimineata (07.30): un pahar de limonada pe stomacul gol
Mic-dejun (la 30 de minute dupa ce v-ati trezit): salata de fructe compusa din capsuni (le puteit inlocui cu coacaze sau fragi), cirese, un mar , o para, un iaurt dietetic si un pumn de migdale nesarate.
Gustare (11.00): un pahar de limonada, o banana, un pumn de seminte de floarea soarelui/ dovleac neprajite
Pranz: salata asortata (aveti voie sa mancati orice fel de legume). In loc de otet, folositi suc de lamaie.
Gustare (15.00): un pahar de limonada si puteti rontai un morcov, o ridiche sau un castravete
Cina: peste la gratar cu legume inabusite
Cu o ora inainte de culcare mai beti un pahar cu limonada

LUNI
Bautura de dimineata: un pahar de apa fierbinte in care se adauga sucul a 2 lamai stoarse Mic-dejun: un bol de salata de fructe (puteti allege orice fructe doriti), 1 iaurt si un pahar de lapte degresat/ soia
Gustare: 8 bucati de migdale nesarate
Pranz: supa de legume, 1 felie de paine neagra si branza gratinata
Gustare: 2 prajituri cu ovaz, o rosie si o bucata de branza telemea de vaci
Cina: pui/peste asortat cu legume la gratar
Desert: 2 piersici si un pahar de limonada

MARTI
Bautura de dimineata: un pahar de apa fierbinte in care se adauga sucul a 2 lamai stoarse
Mic-dejun: 1 ou fiert, 2 felii de paine neagra unse cu margarina, o rosie, 1 mar si un pahar de lapte degresat sau de soia
Gustare: 2 caise, un pumn de alune nesarate, un pahar de suc proaspat de mere
Pranz: o salata asortata la care veti adauga obligatoriu si andive
Gustare: o bucata de branza telemea de vaci, 1 prajitura cu ovaz, cateva capsuni
Cina: legume fierte: spanac,cartofi, rosii.
Desert: o banana la gratar peste care se va topi o bucata de ciocolata neagra

MIERCURI
Bautura de dimineata: un pahar de apa fierbinte in care se adauga sucul a 2 lamai stoarse
Mic-dejun: Un bol de capsuni, 2 nectarine si un pahar de lapte degresat/soia
Gustare: Salata de fructe cu suc de lamaie, un pahar de lapte degresat/soia
Pranz: salata asortata, o felie de paine neagra unsa cu margarina si 1 iaurt
Gustare: 1 pumn de seminte de floarea soarelui neprajite si un ciorchine de struguri
Cina: Somon cu suc de lamaie si legume asortate, preparate la cuptor
Desert: 1 inghetata de ciocolata cu nuci

JOI
Mic-dejun: 1 milkshake de banane ( 300 ml lapte degresat/soia, 1 iaurt natural, 2 banane mici si cateva stafide)
Gustare: la alegere, fructe proaspete sau uscate Pranz: o salata asortata la care veti adauga cartofi fierti si branza telemea de vaci, o para sau o piersica
Gustare: morcovi, ridichii sau castraveti
Cina: pui/peste la gratar cu salata asortata
Desert: un mar la cuptor uns cu sirop de artar si scortisoara

VINERI
Mic-dejun: 1 ou fiert, o rosie si 2 felie de paine neagra, 1 bol de capsuni
Gustare: un pumn de alune nesarate, un pahar de lapte degresat/soia
Pranz: somon la gratar cu salata de castraveti, 1 iaurt
Gustare: 1 piersica, 1 ciorchine de struguri si cateva seminte de floarea soarelui neprajite
Cina: paste cu ton
Desert: fructe

SAMBATA
Mic-dejun: salata de fructe, 1 iaurt, un pahar de lapte degresat/soia
Gustare: 1 nectarina si un pumn de alune nesarate
Pranz: salata asortata, un avocado si un mar
Gustare: 1 felie de paine neagra cu branza gratinata
Cina: omleta din 2 oua la care puteti adauga ciuperci si branza de vaci degresata
Desert: 1 banana si cateva capsuni

DUMINICA
Mic-dejun: un bol de lapte degresat/soia cu cereale integrale sau fructe, si un pahar de suc proaspat de mere
Gustare: rondele de morcovi si un pahar de lapte degresat/soia
Pranz: pizza vegetariana la care puteti adauga si mozzarella
Gustare: salata de fructe
Cina: risotto cu pui
Desert: salata de fructe

Dar sunt unele persoane care zic ca Beyonce nu a tinut aceasta dieta, ci doar a baut limonada, fara hrana solida. Asa a declarat si la Oprah la emisiune. Nu stiu daca functioneaza dieta de mai sus, dar iti tin pumni...  Zâmbet
Memorat
bibika
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Noiembrie 13, 2009, 09:50:09 »

meric mult. ma si apuc de ea  Clipește sper sa ma tina
Memorat
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!