Forumul cevabun.ro - "gusturile se discuta"
Octombrie 17, 2018, 10:13:59 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Mancarea in Creta  (Citit de 5616 ori)
razvan
Începător
*

Vezi Profilul
« : August 22, 2009, 10:31:54 »

Ne-am intors din Creta (unde am fost a treia oara ca ne place) si unde am mancat foarte bine si ok ca preturi desi era sezon. Ne-a placut mult kleftiko - miel facut la rotisor cu usturoi si lamaie. Foarte gustos!!!

si am mancat melci - nu stiu cum le spun ei, dar foarte buni. Desi nu prea mancasem supe si ciorbe la greci, nici nu prea stiam daca au, am mancat o supa/ciorba cu fasole foarte buna.

balclavale, iaurt cu nuci si miere si foarte multe aperitive bune, bune

clar ca o sa mai mergem!
Memorat
rAdu
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : August 26, 2009, 08:13:19 »

Despre Creta am numai lucruri bune de spus! Am fost deja de 4 ori si nu ma mai satur. Imi place foarte mult partea de nord -Retymno, Hania. De mancare, cel mai mult imi plac fructele de mare ( crevetii la gratar, salata de caracatita, calamar umplut cu branza ...) si pestii. Am mancat peste papagal la gratar, foarte bun.

In sezon, e bine sa alegeti restaurantul cu grija pentru ca cele de la strada pot fi mai slab calitative.
Memorat
Raluca
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : August 27, 2009, 10:25:03 »

Acum 1 an cand am fost in creta am fost cam dezamagita. Am ales un pachet printr-o agentie de turism all inclusive si 10 zile am mancat cam acelasi lucru  Plânge O singura data am mancat in oras (in Agios Nikolaos) si a fost bun - am mancat peste la gratar si aperitive. Dar la hotel nu m-a impresionat mancarea...
Memorat
teo
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : August 28, 2009, 12:58:38 »

Acum 1 an cand am fost in creta am fost cam dezamagita. Am ales un pachet printr-o agentie de turism all inclusive si 10 zile am mancat cam acelasi lucru  Plânge O singura data am mancat in oras (in Agios Nikolaos) si a fost bun - am mancat peste la gratar si aperitive. Dar la hotel nu m-a impresionat mancarea...

Asa e. Din punct de vedere al serviciilor all-inclusive grecii nu se compara cu turcii de exemplu. Desi eu personal nu am ce sa le reprosez grecilor: fructe si iaurturi proaspete, diverse tipuri de oua, etc. La capitolul diversitate insa au de suferit.
Memorat

Nicio fată fără pește.
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!