Forumul cevabun.ro - "gusturile se discuta"
Octombrie 17, 2018, 10:13:27 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Osso Bucco  (Citit de 5818 ori)
anda
Începător
*

Vezi Profilul
« : August 20, 2009, 07:48:22 »

in Italia mi-a placut foarte mult osso bucco - am mincat la Roma. Imi fac curaj sa fac si eu reteta (am vazut ca e si film pe site), asa ca poate ma descurc  Face cu ochiul
Memorat
ANDYSHOR
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : August 20, 2009, 06:41:45 »

RAMAN LA PASTE. IMI PLAC CEL MAI MULT!
in italia am mancat la milano niste paste simple dar fff bune cu hribi si sos alb
Memorat
Irina
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : August 20, 2009, 09:01:27 »

Osso bucco mi-a placut si mie in italia. am mancat la roma de 2 ori! a doua oara mi s-a parut chiar mai bun. stiu ca nu e neaparat o recomandare pentru diete dar e atat de bun de-ti lasa gura apa.

m-am uitat la filmul de ep site si o sa il fac si eu dar nu stiu de unde sa iau carne buna Huh
Memorat
razvan
Începător
*

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : August 22, 2009, 10:33:13 »

Irina - poti sa cauti la supermarketuri. noi am gasit la mega image si la carrefour carne gata taiata (rasol cu os in mijloc) pentru osso bucco.
Memorat
mia
Junior
**

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #4 : August 28, 2009, 04:49:52 »

azi am vazut o emisiune culinara la TV chiar cu Osso Bucco - tare greu mi se pare ca se face...
Memorat
bukatarul
Junior
**

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : August 28, 2009, 04:51:20 »

azi am vazut o emisiune culinara la TV chiar cu Osso Bucco - tare greu mi se pare ca se face...

Nu e foarte greu de facut cat ca dureaza foarte mult. Daca ai rabdare, poti sa il faci chiar usor. Incearca fiindca e foarte buna reteta.
Memorat

bukatarim, bukatarim
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!